Randevu İçin

0532 418 32 88

ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta İçi: 10.00-17.00

#

No Touch Lazer Nedir?


No Touch Lazer; göze dokunulmadan, temas olmadan yapılan göz lazer tedavisidir.

No Touch Laser tedavisi ile miyop, hipermetrop ve astigmat tedavisi göze dokunmadan yapılır.

No Touch Lazer Yöntemi Hangi Hastalara Uygulanabilir?
Göz yapısı uygun olan miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir. Yani, uzak ve yakın görme sorunu olan hastalar bu tedavi için aday olabilir. Daha önce katarakt ameliyatı olmuş kişilere, retinasında yırtık ve yırtığa meyilli hastalara da göz yapıları uygun olmak koşulu ile uygulanabilen bir yöntemdir. Son olarak özellikle korneası ince olan ve kornea yüzeyi normalden daha dik olan olgularda da No Touch Laser tedavisi uygulanabilmektedir.

Göz Lazer Ameliyatı Uygulaması Nasıl Yapılıyor?
No Touch Laser tedavi işlemine, göze anestetik damla damlatılmasıyla başlanır ve uygulama sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Tedavi sırasında göze herhangi bir cihaz teması olmaz, lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır. Hastanın tek yapması gereken lazer cihazından çıkan yeşil ışığa bakmaktır. İşlem 50 saniye gibi kısa bir sürede her iki göze için de aynı seansta işlem yapılarak tamamlanmaktadır.

No Touch Laser İşlemi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Tedaviden sonra gözlerin kapatılması gerekmez, hasta iki gözünü de açık tutarak evine gidebilir. Bu süreçte hastanın gözünü koruması için hastaya UV koruyucu gözlük verilmektedir. Hasta eve gittikten sonra 36 saat süreyle gözlerde batma, kızarma, ışıktan rahatsız olma ve televizyondaki küçük yazıları bulanık görme türü yakınmalar gelişir. Hastaya reçete edilecek ilaçlarla bu sürecin daha konforlu geçirilmesi amaçlanmaktadır. Hasta ilk üç günü evinde geçirdikten sonra 4. Gün kontrole gelmektedir. Tedaviden sonraki 4. günde hasta bilgisayarda çalışma ve 7. günün sonunda otomobil kullanma türü işleri yapmaya başlar. İyileşme süreci ilerledikçe hastanın sağlıklı görme deneyiminde de artış olacaktır. Bu süreç yaklaşık olarak bir ayı bulabilmektedir. Hastanın no touch lazer uygulamasından sonra göz numarasında herhangi bir artış gerçekleşmez. Yani kontakt lens ve gözlük kullanımı gibi durumlar söz konusu değildir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Yaklaşık 1 hafta boyunca göz suyla temas etmemelidir. İşlem sonrasında doktorunuzun belirttiği süre boyunca reçete edilen göz damlalarının kullanımına dikkat edilmelidir. UV ışıktan mümkün olduğunca gözlerin korunması konusunda hassas davranılmalı ve gün ışığının keskin olduğu saatlerde güneş gözlüğü kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ameliyattan hemen sonra araç sürülmemelidir. İyileşme sürecinin sağlıklı ilerlemesi bakımından belirli bir süre için dinlenilmeli yorucu işlerden kaçınılmalıdır.

Gece Görüş Problemlerinde Nasıl Bir Uygulama Yapılır?
Halk arasında ‘kartal gözü’ olarak da bilinen wavefront uygulamasında, göz içindeki ışık saçılmaları ve sapmaları ölçülür ve lazer tedavisi buna göre ayarlanır. Bu sapmalar wavefront tekniğiyle düzeltildiğinde kişinin kendi göz yapısına uygun tedavi gerçekleşmiş olur.

Neden No Touch Laser?

  • Tedavi göze cihaz teması olmadan gerçekleşir.
  • İki göze aynı seansta tedavi yapılır.
  • Tedavi sonrası gözler kapatılmaz.
  • İnce kornealı hastalara uygulanabilir.
  • Miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir.
  • Gözden herhangi bir tabaka kaldırılması gerekmez.
  • Herhangi bir kesi olmadığından göz kuruluğu ihtimali işlem sonrası minimum düzeydedir.
  • Hastanın göz yapısına göre yüksek numaralara uygulanabilmektedir.